Berlingo 2015 undab 50kmh-60kmh

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega
Vasta
Dointz92

Juun 03, 2020 11:00

Berlingo Multispace 2015 teeb 3ndlalt käigult kuni 4ndani kiirendusel 50-60kmh imeliku häält. Tuleb nagu eest kõrvalistujapoolt. Undamine või selline võõras hääl. Mis seda põhjustada võib? Muidu võõraid hääli pole ja on rahulik kõik.

Kasutaja avatar
tom

Juun 03, 2020 15:55

Seda võib olla raske kirjeldada aga sa pead üritama veidi paremini, sest undab, imelik hääl, ainult selle kirjeldusega kaugele ei jõua. Mootori võiks ka ära mainida ja läbisõidu.
Citroen Berlingo XL (K9) 1.5 BlueHDi 100

Dointz92

Juun 04, 2020 20:25

tom kirjutas:
Juun 03, 2020 15:55
Seda võib olla raske kirjeldada aga sa pead üritama veidi paremini, sest undab, imelik hääl, ainult selle kirjeldusega kaugele ei jõua. Mootori võiks ka ära mainida ja läbisõidu.
Ise alles soetasin pilli ja esimene esisillaga auto. Autoga on palju trassi sõidetud. Arusaadav kirjeldus kehva proovin uuesti. 2015 aasta lõpp masin 68kw diisel. Läbisõit kohe 200 000. Ise olen teadlik õrnalt imeliku häält tegevast survelaagrist. Samuti sidur lahutab kõrgelt. Kas võib olla seotud? Nüüd tean seda, et vahet pole mis käik kui täpselt hääl 50-60 kmh vahel. Varba otsaga vajutad gaasi siis hääl kui gaas maha lasta vaikus. Suurematel kiirustel ei tähenda... Samuti üks nõme ja võõras mure nagu on kiirendusel 4nda 5ndaga vibra või värin keres küljelt küljele võinii. Täna sain esinduses info, et amordi tugilaagrid läbi ja esmaspäev lähevad vahetusse. Kaks suuremat mure ongi see imelik hääl 50-60kmh ja see vibratsioon kiirendusel. Natuke ka oleks nagu 90kmh ka õrn vibratsioon. Täna sai uued rehvid ja tasakaalu. Oskab keegi kosta midagi?

Kasutaja avatar
tom

Juun 05, 2020 09:40

Sidur lahutab kõrgelt juba uuena. Ma olen sõitnud Berlingo B9-ga läbisõidust 8 kuni 198 000 ja terve minu käes olnud aja töötas sidur täpselt samamoodi. Sel on sidur automaatreguleerimisega.

Mis puudutab vibratsiooni ja heli sellisel kujul, siis ma ei taju midagi mehhaanilist. Isegi parema varustusega on Berlingo ikkagi odavama otsa masin, kere tehnilise disaini tõttu on seal palju avausi, milles tuul kergelt undama hakkab. Vibratsiooniga sama lugu, et teekate üsna kergelt lööb vibra sisse ja ma ise olen täheldanud, et mingitel kindlatel teelõikudel on vibra, mingitel kindlalt ei ole.

Mul on ka väga terav kõrv ja ma kuulen näiteks sillakolinaid enne kui esindus üldse midagi avastab. Aga mõtle pigem nii, kas see heli selgelt eristub kõigest muust või sa pigem pead olema tähelepanelik, et seda kuulda.
Citroen Berlingo XL (K9) 1.5 BlueHDi 100

Vasta