C2 ja Cruise Control?

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemiga...
pois11

Dets 27, 2017 12:25

Arvan, et sul piduri pedaali küljes olev lüliti ei tööta korralikult. Mul oli ka vahepeal sama jama. Avastasin puht juhuslikult kui tagurpidi majaseina vastu ajasin. Kord töötas ja kord ei töötanud. Sai uus pistik pandud. Imelikult kombel ei näidanud näidik mingeid vigu.

Kui see saladus pole siis kui palju kokku Cruise contreol maksma läheks kui ise putitada?

C2

Dets 27, 2017 14:09

Tundub nii, googeldades annab ka infot, et lüliti viga. Youtubes üks taat puhastas pesukotil lüliti kontaktid ära, äkki õnnestub sama trikk. Mul on lüliti küll natuke teistsugune.
Ei ole saladus, kokku vähem, kui 60€. Originaal kang 20€, kaabel alist 35€, tellisin kohe ka auxi juhtme ~3€. Auxi juhtmega sain kaasa maki eemaldamise klambrid. Autol oli püsika valmidus olemas, siduri/piduri pedaali lülitid ja oli vaja ainult kang paigaldada ning ajudes aktiveerida, sama auxiga.
Boonusena on mul nüüd võimekus ise diagnosti teha ja veakoode vaadata, mis annab kindlasti kena säästu teeninduse arvetelt.

Kasutaja avatar
tom

Dets 30, 2017 20:37

Isiklikust kogemusest ütleks, et ise koodide välja lugemine ei anna suurt kokkuhoidu, sest see kipub olema remondis kõige väiksem kulu.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Kasutaja avatar
Perliks

Dets 30, 2017 22:48

no oleneb asjaoludest kui ikka esindusse on 40km sõitu pluss remondiaeg. Nokin seal nina võib-olla mitu tundi :D
Olen kodus koode lugenud ja andureid vahetanud. Usun, et mõne euro ikka hoian kokku küll.
Berlingo 66kw

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Dets 30, 2017 23:49

Oleneb siiski asjaoludest. Lihtsama asja puhul on tõesti andur katki ja piisab anduri vahetusest. Kokkuhoid märgatav
Aga paraku on vastupidiseid olukordi palju.
Näiteks: Kliendi poolt loetud veakoodi põhjal, tuleb klient ja tellib konkreetse töö. Vahetage väntvõlli andur.
Väntvõlli andur vahetatakse aga probleem ei lahene. Tulemuseks palju paksu pahandust. Töökoda leiab et tellitud töö on tehtud ja arve õigustatud. Klient aga leiab et auto ju korras pole ja seega ei pea ka arvet maksma. Lõpuks on viga lihtsalt katkises juhtmes.
Teine võimalus et autol on hammasrihma sünkrooni viga. Veakoodi põhjal kulutatakse erinevatele anduritele ja anduri sihtmärgile mitusada eurot kuid korda ikka ei saa. Tegelik viga aga lihtsalt vigases juhtmes või pistikus.
Sama kehtib igasuguse foorumi diagnoosi kohta. A-l jõnksutas auto pihustite pärast. B-l jõnksutas EGR-i pärast. C-l jõnksutas üldse käigukasti pärast jne.jne.

Kindlasti on vastupidiseid näiteid oluliselt rohkem. Kuna meie juurde tuuakse ju autod mida pole ise korda saadud.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Veho Eesti AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.veho.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

C2

Dets 31, 2017 00:27

tom kirjutas:
Dets 30, 2017 20:37
Isiklikust kogemusest ütleks, et ise koodide välja lugemine ei anna suurt kokkuhoidu, sest see kipub olema remondis kõige väiksem kulu.
Palju teeninduses ülal mainitud pidurilüliti vea diagnoos ja vahetus maksaks? Pakun 60-70€, esindusse veel rohkem originaal osa tõttu.
Ilma kaablita poleks ma selle peale tulnud ja nüüd ise tehes, kas tasuta, kui õnnestub puhastada või ~5€ uus lüliti. Sääst rohkem, kui 50€. Kelle jaoks on seda vähe, palju või parajalt, on iseasi.
Arvan, et väikseid vigu ise nokkides on sääst märgatav.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Dets 31, 2017 01:13

Piduritule lüliti diagnoosimiseks poleks ju arvutit vaja osta kui juba oli näha et aegajalt pidurituled ei peegeldu tagumiselt autolt :) :wink:
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Veho Eesti AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.veho.ee

C2

Dets 31, 2017 11:59

Hea tähelepanek :D aga kaabli ostsin ma ikkagi cruise aktiveerimiseks, mis kohe ka kinnitas piduritulede anomaaliat. Jutu mõte jääb samaks. Väikseid anuri vms vigu ise nokkides on sääst olemas.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Dets 31, 2017 14:11

Igaks juhuks täpsustaks ühe asja veel üle.
Ega tagatuledes pole LED-pirne kasutatud? LED pirnid tingivad ka piduritule lüliti vea.
Või kui on väga vanad välja veninud niitidega tavaline pirn. Siis võivad niidid omavahel kokku lüües ka piduritule/cruise vea põhjustada.
C5 2.0HDi Pilt

C2

Jaan 01, 2018 21:08

Ei ole LED'e kusagil kasutanud ja ei poolda seda autodel, kui pole ette nähtud. Kõik tagatulede pirnid said ostes vahetatud, sest suunakad polnud enam kollased ja andis piduritule pirni viga, mis lõpuks oli tüüpviga sulanud pistik ja puudulik mass.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Jaan 01, 2018 23:49

Siis tundub et jääb probleemiks siiski lüliti.
C5 2.0HDi Pilt

Kasutaja avatar
tom

Jaan 02, 2018 16:25

C2 kirjutas:
Dets 31, 2017 00:27
Palju teeninduses ülal mainitud pidurilüliti vea diagnoos ja vahetus maksaks? Pakun 60-70€, esindusse veel rohkem originaal osa tõttu.
Ilma kaablita poleks ma selle peale tulnud ja nüüd ise tehes, kas tasuta, kui õnnestub puhastada või ~5€ uus lüliti. Sääst rohkem, kui 50€. Kelle jaoks on seda vähe, palju või parajalt, on iseasi.
Arvan, et väikseid vigu ise nokkides on sääst märgatav.
Ma ka absoluutselt kõigega ei lähe esindusse. Mingeid lahti tulnud asju uuesti kinnitanud, pirne vahetanud, raadioantenni vahetanud. Kui me aga räägime keerulisematest asjadest, siis hakates hindama kogu kulu, siis võib üsna kiirelt selguda, et kui sa tahad ÕIGESTI asju teha, siis ei olegi see võimalik palju odavamalt kui esinduses tehes.

Sa pakud, et pidurilüliti vahetus esinduses on originaalosa tõttu veel kallim kui 60-70 EUR. Aga oled sa üldse küsinud? See on linnalegend, et esindus on rämedalt kallis. Siin foorumis üks kodanik tahtis vahetada numbritulepirni ja lõhkus tuleklaasi ära. Oli hädas, et kust saab uue. Ma ütlesin, et esindusest loomulikult. Ei, ei, esindus on nii kirves koht. Berlingo B9 numbrituli koos aluse, pistiku, klaasi ja pirniga on 5 EUR esinduses. Kunagi mul oli vaja MA-seeria käigukasti tagurpidikäigu lülitit, mis maksis esinduses 10 EUR. Berlingo B9 šarniir maksab umbes 20 EUR, uus raadioantenn oli ka vist 5 EUR, antenni alus 10 EUR. Need on kõik originaalvaruosade hinnad esinduses.

Mul ilmselt hakkavad varsti eesmised piduriklotsid ära lõppema. Uurisin esinduses, et palju varuosa koos vahetamisega võiks maksma minna. Vastus, et umbes 55 EUR. Kui ma võtan lahti Lastemaailma kodulehe (www.automaailm.ee), siis TRW klotside komplekt minu autole on umbes 27 EUR. Parimal juhul on siin võita ainult 28 EUR. Aga, kas ikka on? Selle töö jaoks on vaja veel üks purk WD40-t, momentvõtit, tööriista silindri tagasi sisse surumiseks, polte/mutreid kui neid ei tohi uuesti kasutada, AEGA, KOHTA ja kui sa teed seda esimest korda, siis lappe mootoriruumi puhastamiseks ja pudel viina närvide rahustamiseks. Seda kõike eeldusel, et sa midagi töö käigus ära ei lõhu või midagi muud ootamatult vahetamist ei vaja, mida sul ei ole ja kuna kogu selle nussiga on päev õhtusse jõudnud, siis ei jõua enam kuhugi varuosapoodi ka.

Ma olen auto juures teinud väga erinevaid töid kuni selleni välja, et ühe rida-4 8-klapise kaudpritsega OHV mootori kokku pannud olekust, kus ta on algosadeks lahti võetud. Ma olen koos teadjama inimesega Peugeot/Citroen grupi MA-seeria käigukasti ka pulkadeks võtnud.

Ei ole tööd auto juures, mida ma natukese lisateadmisega ei suudaks teha. Aga võttes arvesse kogemust selle isenokitsemisega (selle käigus on ka ühtteist ära lõhutud), kuhu seal aeg ja raha läheb ning, millised on esinduste hinnad tegelikult ilma linnalegenditeta, siis ma ei näe väga suurt põhjust, miks ise kuidagi kangida, kui seda saab lasta teha inimestel, kellel on vahendid, tarvikud kõik olemas, kogemused, et teha neid asju kiirelt. Lisaks jääb aeg mulle tegeleda asjadega, mis on minu jaoks väärtuslikud, mitte autoremont.

Ise tehes on võimalik kokku hoida peamiselt selle pealt, et sa ei tee asju õigesti, ei tee seda, mida remondiplaan/hooldeplaan tegelikult ette näeb. Aga ma võin ka alati minna esindusse ja öelda, et hetkel täielikuks hooldeplaani järgimiseks raha pole, vahetage ainult õli.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

pois11

Mai 01, 2018 14:04

Ärataks vana teema ellu.
Mõtlesin, et uuriks täpsemalt palju siis esinduses Cruise Control maksma läheks? Või aktiveeriks teema algataja mul vajaliku funktsiooni väikse tasu eest ära koos lüliti paigaldusega?
Ise jamada hästi ei tahaks.
Vaatasin järgi, et piduril ja siduril on lüliti olemas. See vist on hea?
Autoks on: C2 1,4 VTR 2008 (VF7JMKFVC97495962)

Hiinast võiks muidugi õige lüliti ka tellida aga kui esinduses mitmeid kordi kallim ei ole siis läheks ka see loosi.
Uurisin veel, et rooli hoidjal ei ole kattel vajaliku kohta kuhu lüliti tuleks? Kas sinna tehakse paraja suurusega auk sisse või tuleb ka uus kate panna?

C2

Mai 23, 2018 22:51

Midagi keerulist ei ole. Kui kang olemas, saad paigaldamisega hakkama. Esinduse originaal kangi hinnad on eelmisel lehel, ka varuosa koodid. Tasub uurida Eesti lammutustest, Peugeotidel sama tükk. Roolialune plastik on kahe torx kruviga kinni, augu lõikad ise, sees pool kontuur olemas. Aegamisi, alguses väiksem, proovid, vajadusel saad suuremaks teha.

Aktiveerimidega võin proovida aidata, aga hetkel pole vastavat arvutit, kus proge jookseks :)

Maarjos

Juul 05, 2018 04:50

Kui õigesti arusaan siis olenemata mudelist sobivad mõlemad kangid?
Ainus vahe on, et kas LIM hakkab tööle või ei?

Nimelt soovin 2008a Berlingole seda paigaldada.

Vasta