Berlingo püsikas.

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega
Vasta
Kasutaja avatar
vainon@hot.ee

Aug 29, 2018 22:24

Tere. Asi selles et sõites püsikaga auto lisab ise sekundiks gaasi. Täpselt niisugune tunne nagu mängiks keegi pedaaliga. Mitte kogu aeg, minutis korra, vahel isegi harvem.Kas midagi hakkab läbi saama või on juba läbi.2011 1,6 68KW. Kiirust hoiab ilusti, aga jõnksutab.
1,6 HDi 68 KW. Berlingo

Kasutaja avatar
tom

Aug 30, 2018 08:34

Mul analoogne küsimus tegelikult. Pole piisavalt tihti esinenud, et ma Vehos oleks kurtnud küll. Ma püsikat väga ei kasuta, sest mulle meeldib limitaator rohkem. Mõnikord juhtub nii, et hoian pedaali peal, auto sõidab ilusti lubatud sõidukiirusega ja järsku annab gaasi juurde, kiirus läheb reaalselt üles, limitaatori peal hakkavad numbrid vilkuma nagu siis kui oleks kick-down lüliti alla vajutanud aga seda ma ei teinud. Lasen pedaali täiesti lahti ja uuesti gaasi ja kõik on korras. Paar korda on nii juhtunud.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Kasutaja avatar
vainon@hot.ee

Aug 30, 2018 22:52

Selline jõnksutamine on tekkinud hiljuti. Varem seda polnud.
1,6 HDi 68 KW. Berlingo

Kasutaja avatar
vainon@hot.ee

Sept 21, 2018 23:44

Käisin VEHOS. Seal arvati et võib olla rehvidest. Esimesed rohkem kulund kui tagumised. Panin nüüd ühe sugused mustri sügavusega rehvid alla. Targemaks midagi ei muutunud. Kust kohast võetakse andmed kiiruse kohta? Mingid andurid annavad valet infot auto ajule. See kiirendamine muutub aina sagedamaks.Kui paar minutit ei jõnksuta siis on hästi. Kelle poole veel pöörduda?
1,6 HDi 68 KW. Berlingo

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Sept 22, 2018 13:44

Cruise on täna erinevate ajude koostöö tulemus. Eraldi juhtmoodul puudub.
Kiirussignaal ABS-st
Kiirust hoiab Mootoriaju
Käsu kiirust hoida annab BSI
Teie poolt kirjeldatud probleemi lahendamist tuleks alustada rehvidest mida me ka alguses soovitasime.
Auto kiiruse arvutab välja ABS/ESP plokk. Auto kiirus on nelja ABS anduri lugemi arvutuslik keskmine.
Võimalikud probleemi kohad. Ebaühtlaselt kulunud rehvid, pinges/vigane andur, Magnetvööl metallitolm, Valesti vahetatud laager või ebakvaliteetse magnetvööga laager. Kõik need asjad võivad mõjutada kiirussignaali lugemit.
ABS/ESP edastab kiiruse info CAN võrku, Mootoriaju loeb CAN võrgust infot ja üritab soovitud kiirust hoida.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Veho Eesti AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.veho.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

Kasutaja avatar
tom

Sept 23, 2018 09:02

Rehvid ei ole jah hea pakkumine. Teooria võib siin tugev olla aga ma olen kahe Berlingo B9-ga sõitnud kokku 8 aastat juba ja rehvid pole kunagi püsikiiruse hoidjale muret valmistanud. Isegi siis mitte kui ees on peaaegu tutikad ja taga on traadid väljas juhtus nii, et tagumised ei kestnud nii hästi kui oleks arvanud. Seejärel ma keerasin vinti veel peale. Vahetasin kehvema tagumise varuratta vastu. Nüüd ees natuke kulunud, üks tagumine tutikas ja üks tagumine pmst nullis. Kõik töötas laitmatult. Mulle tundub, et see pole rehvide osas nii jonnakas süsteem.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Kasutaja avatar
vainon@hot.ee

Sept 23, 2018 13:59

See jama hakkas siis juba vaikselt pihta kui taga olid veel väga kulund rehvid.Rehvid olid enam vähem ühesugused. Esialgu olid nagu vaevu tuntavad väikesd kiirendused. Nüüd on need läinud jõulisemaks ja tihedamaks.Rattalaagreid vahetatud pole.
1,6 HDi 68 KW. Berlingo

Kasutaja avatar
vainon@hot.ee

Sept 25, 2018 22:28

Käisin täna Vehos. Pandi peale uus mootori tarkvara. Kasu ei midagi. Sama jama edasi.
1,6 HDi 68 KW. Berlingo

Vasta