C5 ostuabi

Üldised küsimused, a la kumb on parem kas C2 või C4
Vasta
machimos

Apr 25, 2018 11:16

Sooviks siis osta bensiinimootoriga ja automaatkäiukastiga C5-te, näiteks selline http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Tunnen huvi, et kui vastupidava autoga on tegemist ja millele tähelepanu pöörata. Kuulates rahvajutte, siis Citroeni pead vältima nau tuld, kuigi netis tuhlates leian pigem kiidusõnu vastupidavuse kohapealt.

P.S. Ei taha diislit ja ei taha ka manuaali

Kasutaja avatar
tom

Apr 25, 2018 15:07

Kunagi ostsin oma esimese PSA grupi (Peugeot-Citroen grupp) auto ka väga suurte kahtlustega aga soovitas inimene, kes ennast tagasi ei hoia roolis ja kui tema juba ütleb, et on vastupidav no siis peab olema. Pärast seda olen PSA grupi masinatele truuks jäänud. Osaliselt on selles süüdi ka Veho, sest ma olen nende järelteenindusega väga rahul. Edasi olen soovitanud PSA grupi masinaid ka oma tuttavatele, kes nüüd edasi kiidavad.

Sõbrale soovitasin Peugeot 508-t, mis on samal platvormil, mis Citroen C5, millel on nüüd läbisõitu juba ka 200 000km. Tal on masinaga probleeme olnud aga need on tingitud sellest, et varasem remont on kehvasti tehtud, täpsemalt siis avariijärgne taastamine.

Ma olen rääkinud ühe taksojuhiga, kes ütles, et Peugeot 406 oli parim auto, mis tal on olnud. Lihtsalt 600 000km juures oli salong liiga ära kulunud, et saaks edasi kliente vedada viisakalt. Samuti tean üht inimest, kes oma Peugeot 607-ga jõudis 700 000km, siis läks naljakatel asjaoludel auto põlema. Natuke on infot ka maanteeametist, kus 307/308-ga sõidetakse vähemalt 400 000km ning Partneritega sõidetakse vähemalt 400 000km.

DEKRA Used Car Report näitab igasugustele PSA grupi autodele minimaalselt sõidukiklassi keskmist tulemust aga tihti peale ka üle selle. Näiteks Peugeot Partner/Citroen Berlingo on omas klassis (väikekaubikud) klassi kõige parem sõiduk.

Kas PSA grupi masinad on väga head? Ei tea, ei hakka sellesse debatti laskuma, mis üldse on hea jne. Kuid kindlasti saab öelda, et midagi halba ka ei ole. Musti lambaid ehk üksikuid õnnetuid isendeid on kõigil tootjatel.

Samas kui toodud lingil inimene müüb 235 000km sõitnud masinat ja on seda nii kaua ära kannatanud, siis pakuks, et tal midagi hullu seal ei ole. Pildi peal on tal palju Veho arveid ning selle auto kohta võiks Vehost küsida arvamust. Kasutaja citikas siin samas foorumis näiteks võiks ajaloo pealt öelda, kas on hea masin või mitte.
Citroen Berlingo XL (K9) 1.5 BlueHDi 100

Vasta