C3 tuksub keeramisel

Kõik veermikuga seotud mured, küsimused ja muud tähelepanekud...
Vasta
zuzlik

Juul 20, 2015 11:41

2007. aasta C3. Kaks probleemi:
- keeramisel on tuksuv heli;
- gaasi andmisel tagant poolt tuleb ragisevat häält (summuti?).

Oskab keegi öelda, mis probleemid võivad olla?

Kasutaja avatar
tom

Juul 20, 2015 13:27

Liiga ebamäärane kirjeldus. Kui palju on rattad välja keeratud? Kas liikumisel või kohapeal? Kas pinnas on ühtlane või konarlik? Kas üks ratas on suurema konaruse peal kui teine? Kas mõlemale poole keeratud või ainult ühele poole keeramisel? Milline on see heli, mida see meenutab?

Kui öelda lihtsalt, et keeramisel tuksuv heli, siis ma suudan kohe hoobilt mõelda 4-5 asja peale ja kontrollida tuleks enam-vähem kõike.

Seda gaasi andmist tuleks ka oluliselt detailsemalt kirjeldada.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

zuzlik

Juul 20, 2015 13:35

Ühtlasel pinnal, minu meelest ainult paremale keerates, kui rattad on rohkem välja keeratud (väikse nurga all keeramisel ei tuksu). Summutatud suht kiire intervaliga tuksumine.

Gaasiga on nii, et see on selline ragisev-plärisev (metalli plärin) heli, mis tekib kas gaasi andmisel (väiksemate käikudega) või siis vahepeal ka täiesti seistes (näiteks foori ees), kui mootor käib.

Kasutaja avatar
tom

Juul 20, 2015 14:08

zuzlik kirjutas:Ühtlasel pinnal, minu meelest ainult paremale keerates, kui rattad on rohkem välja keeratud (väikse nurga all keeramisel ei tuksu). Summutatud suht kiire intervaliga tuksumine.
See võib olla surev veovõlliots.
zuzlik kirjutas:Gaasiga on nii, et see on selline ragisev-plärisev (metalli plärin) heli, mis tekib kas gaasi andmisel (väiksemate käikudega) või siis vahepeal ka täiesti seistes (näiteks foori ees), kui mootor käib.
See võib mingi kuumakilp või muu plekitükk olla, mille kinnituspoldid on lahti tulnud.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

picasso

Juul 22, 2015 16:28

zuzlik teadsa mis .ma räägin sulle plärinast.tsheki yle mootori tarvikute rihmapinguti .mu raketil tegi just see täpselt sinu kirjeldatud plärinat mille päritolu asukoht oli esistangest tagatuledeni .sis mitte rullilaager ega rull vaid pinguti ise tegi seda häält eesti keeles pole selle heli jaoks korrektset sõnagi .tegelt on kyll :" pane kamm tooli vahele ja plõnni " -heli

Vasta