1. leht 1-st

Küsimus C2 tagumise vedrustuse kohta.

Postitatud: Sept 09, 2012 11:12
Postitas Egg
Nimelt oleks vaja 1.4 mootoriga C2-l tagumised vedrud maha saada, muret tekitab see, et väidetavalt on vaja protsessi käigus välja vahetada amordi alumise kinnituse mutter (shock absorber lower mounting nut).

Keegi oskab kommenteerida, kas see vastab tõele, või võin siiski samad poldid-mutrid käiku lasta?

Postitatud: Sept 09, 2012 12:44
Postitas tom
Päris paljudel detailidel ei tohi vanu polte/mutreid/seibe uuesti kasutada. Põhjus peamiselt on selles, et need tuleb kinni keerata kindla väändega, kasutades momentvõtit. Keerad liiga nõrgalt kinni ja on oht, et kinnitus keerab ennast lahti. Keerad liiga tugevalt kinni ja riskid sellega, et kinnituse struktuur ei pea vastu. Keere käib maha, polt läheb pooleks jne.

Nüüd kui mingi polt keeratakse kinni väga piiripealselt, siis kinni keeramisel materjal venib, kuid nii vähe, et inimene sellest aru ei saa. Siiski on antud polt välja veninud ja originaalväändega kinni keerates on oht, et jääb kinni liiga nõrgalt või venitab materjali veelgi, viies selle katkemispunktile lähemale.

Kui polt/mutter on väga kvaliteetsest metallist, siis võib vabalt olla nii, et see kannatab paljusid kinni/lahti keeramisi, kuid kehvem materjal ei pruugi seda kannatada.

Mina kasutaks alati uusi polte/mutreid/seibe, seal, kus on ettenähtud uute panemine.Samas oleneb jällegi olukorrast... Kunagi vahetasime sõbraga tema auto tagumisi piduriklotse ja seal oli mõeldud nii, et supporti kinnituspolt pannakse uus. Komplektis oli küll uus polt kaasas aga tegemist oli sellise odavama poolse komplektiga ja uus polt nägi nii saast välja ja kinni keeramisel juba venis korralikult, et otsustasime kasutada originaalpolti.

Postitatud: Sept 09, 2012 14:07
Postitas Egg
selge, lähen homme Vehost neid polte/mutreid nõudma :)

Postitatud: Sept 09, 2012 15:34
Postitas citikas
C2-l saab ju vedrud kätte ilma amorti lahti laskmata.
Tõmmitsaga kokku ja kukub ise maha

Postitatud: Apr 11, 2017 22:51
Postitas C2
Täna rehvivahetuses avastasin, et autol puuduvad taga läbilöögi puksid. Kere küljes ainult valge plast rõngas, kummist osa kadunud. Paistis, et ei ole väga keeruline ise vahetada, on kellegil kogemust? Pildil punase ringiga. Pilt