Citroen C5 tagasilla kolin

Kõik veermikuga seotud mured, küsimused ja muud tähelepanekud...
Vasta
sync

Veebr 23, 2012 10:43

Citroen C5 universaalkerega tagasillas koliseb midagi.
Praegustse jäiste teedega annab eriti tunda ja samuti kui üle mõne mätta näit lamva politse vähe julgema hooga lasta siis lööb ikka eriti kõva kolksu.

Oskab keegi aidata et mis võiks viga olla.
Käisin alles ülevaatuselt ka läbi ja seal nemad küll mingit viga ei täheldanud.

Kasutaja avatar
nemcik

Veebr 23, 2012 11:13

C5-l on asi muidugi keerulisem, aga mul C4-l oli äsja omamoodi anomaalia. Siin räige külma ajal (alla -20) käisin ühel päeval hoolduses logarit kinnitamas, mis oli kuskil lumehanges needid kaotanud, lisaks tellisin veel porikummid ja lasin poistel peale ka panna. Mõeldud-tehtud. Laagrist tagasi linna sõites kuulsin, et tagasillas paremal midagi kobiseb. Vaatasin järele - kurat - amordikate lahti. Sai siis see kinni, aga klobin ei kadunud. Käisin isegi korra veel autot näitamas - no ei oska midagi öelda, tahad, vahetame amordid? Aga kah just äsja ülevaatusel käidud ja kõik heaks kiidetud. Ma ei tunne amortide hingeelu, aga mõtlesin, et küllap midagi temperatuuri järsu vahetumisega ikkagi oli... Ja palun väga - niipea kui ilmad soojemaks läksid, kadus klobin ära. :shock:
Nüüd oli vahepeal jälle -9, klobin pole tagasi tulnud...
Style, plaisir de conduire et sérénité...

Kasutaja avatar
tom

Veebr 23, 2012 12:00

Berlingo 3-l (B9), mis on C4-ga samal platformil, on täpselt sama asi...

Ma pakuks, et mingid amordipuksid või asjad lähevad külmaga plastmassiks ja siis hakkabki kolisema või siis lihtsalt (heli summutuse seisukohalt) sitad amordid.

Minu meelest Eesti teedel ei ole see üldse võimalik, et auto EI kolise. Võib-olla ainult mingid 1 000 000 EEK maksvad BMW-d ja Mercedes-d, millel on miljon silikoonpuksi veermikus selleks, et masin vaikseks teha.
Citroen Berlingo XL (K9) 1.5 BlueHDi 100

sync

Veebr 23, 2012 13:15

sellega muidugi nõus et ega eesti teedel ei olegi võimalik ilma kolinata sõita ja milj. mersut ja bmw ei plaani ka osta isegi kui lotoga võidaks.
Kus juures suuremate maanteede olukord on ikkagi eestis viimasel ajal suht ok.
Aga jah oma mure juurde tagasi tulles ikkagi niipalju et minul ei ole kolin tingitud külmast kuna vahel oli siin plussis ja ikka samamoodi.Ikka selline tunne et midagi nagu oleks lahti või tõesti amordid kolisevad vms. kui naljakas küll jah et ülevaatusel öeldi et taga kõik korras.Ütlesin veel et vaadaku tagnd üle et mul seal midagi koliseb kuid nende arust kõik OK.Ütles ainult et ees rooliotsas lõtk.
Kurat ei julge remonditöökotta ka minna kui viga aimata ei oska kuna töökodadega ainult halb kogemus.Nii kui eelnevate autodega olen mõne kulunud jupi ära vahetanud on peale remonti alai mõni uus viga juures.Selline tunne et need remonditöökojad nimelt keeravad midagi jälle p.... et ikka tööd oleks :-)

Kasutaja avatar
tom

Veebr 23, 2012 18:51

sync kirjutas:Ütles ainult et ees rooliotsas lõtk.
Siis selles ilmselt asi ongi.

Kõlab reklaamina aga mine Vehosse. Minul ja väga paljudel on siit väga head kogemused.
Citroen Berlingo XL (K9) 1.5 BlueHDi 100

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Veebr 23, 2012 21:07

Teatav kolin käib selle silla ehitusega kaasas.
C5 I kolisesid ikka päris korralikult C5 II olid oluliselt vaiksemad.
Mul endal on ka C5II Break ja üle lamava sõites ka vahepeal koliseb.
Õõtsa laagrid on vahetatud ja lõtke ei ole sillas.

Koliseda võib ka näiteks tagaistme seljatugi või siis tagavara ratta sees olevad asjad.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Auto-Bon AC AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.autobon.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

Kasutaja avatar
Kaups

Veebr 24, 2012 22:27

mul on jumpy millel oli esisillas mingi müstline kolin.. otsiti ja otsiti ja lõpuks mingid puksid vahetati ära.. hetkel ei meenu mis ta täpselt oli..
citikas võib järgi vaadata kui viitsib. 641MLX auto number.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Veebr 25, 2012 00:17

Eks Jumpyl vast stabika puksid olid.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Auto-Bon AC AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.autobon.ee

Kasutaja avatar
nemcik

Veebr 26, 2012 15:07

Mina jälle võin öelda, et see klobin (mitte kolin, aga just klobin), oli minu C4-l küll esmakordne. Pole olnud ühelgi talvel ühegi külmaga sellist. Ja nüüd see ON kadunud, pole miinustega ka tagasi tulnud. Ja tekkis too hääl, nagu kirjutasin, vahetult pärast seda kui terava miinusega sooja sai ja siis järsku jälle miinust. Mul seisab auto muidu õues - soojeneb ja külmeneb sujuvalt.
Style, plaisir de conduire et sérénité...

sync

Mär 06, 2012 19:08

citikas kirjutas:Teatav kolin käib selle silla ehitusega kaasas.
C5 I kolisesid ikka päris korralikult C5 II olid oluliselt vaiksemad.
Mul endal on ka C5II Break ja üle lamava sõites ka vahepeal koliseb.
Õõtsa laagrid on vahetatud ja lõtke ei ole sillas.

Koliseda võib ka näiteks tagaistme seljatugi või siis tagavara ratta sees olevad asjad.

Kolin ei ole vist ikkagi õige sõna vaid pigem kolks.Asi ei ole tõesti ei seljatoe kolinas ega muu sellises.Käib ikka kongreetne kolks.
Käisin ühe remondimehe juures ka kes auto ülesse tõstis ja viga otsis.Kõik amordi puksid jms olid korras.Vaatasime ja uurisime ja lõpuks selgus et see kolks tuleb siis kui amordil tekib selline tühimik ehk kui lükkas järsult ratast ülesse poole ja siis käis kolks.Kolks tuli sellest väiksest vardast (kummikate peal) mis hüdro amorti sisse läks.Remondimees oli suht sõnatu kuna ei osanud öelda kas seal hüdro amordi vardal ka mingid puksid vms. on.Ehk on seal mingid puksid läbi.
Natuke segane jutt kindlasti kui eks see on minu jaoks ka segane.
Remondimees soovitas minna Vehosse kuid kurat elan ju kolkas nimega Pärnu ja siin ei ole Vehot.
Kuid eks pean vist selle käigu ette võtma kuna kolks on ikka väga tugev ja häiriv.
Eikujuta ette palju see masma minna võiks.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Mär 06, 2012 21:00

Selle varda otsas on sarniir liigend. Selles otsas mis kinnitub õõtshoova külge.

Meie poolne lahendus on vahetada välja terve silinder.
Täpse hinna saan öelda VIN koodi alusel.
C5 2.0HDi Pilt

Vasta