Ettevaatust!!! BTA kindlustus ja Right Paint OÜ

Kõik muu jutt mis mujale ei sobi!
Vasta
janl1

Okt 12, 2016 00:14

Juhtus siis selline lugu, et sõideti auto külje pihta. Peegel lendas pilbasteks, esitiib, stange, juhiuks ja tagatiib said kraabitud. Otsasõitja oli kadunud. Leidsin siis ime läbi süüdlase üles. Politsei tegi masinatest pilti ja edasi siis kindlustusse. Kuna Bta-l Pärnus kontorit ei ole, juhatati nova motorsisse Mauris. Sellist kohta ei olnud, tuli välja, et Right Paint hoopis tegeleb asjaga. Tüüp tegi telefoniga paar pilti ja kuna asi politsei uurumise all, siis 45 päeva ei toimunud muud midagi. Kui 45 päeva möödas, siis tuli kiri, et auto tehakse korda. Läks veel paar nädalat, kui lõpuks aeg minuni jõudis.
Viisin auto Right Painti ja kui 4 päeva pärast järgi läksin oli imestus suur. Juhiuksel olev iluliist, mille järgi süüdlase värvi tuvastasime, oli korda tegemata. Ukse ääres olid värvitäkked lahti ja tagatiib täiesti korda tegemata. Värvitäkete kohta väideti, et need olid enne juba. Kahjuks mul ei olnud enne fotosid tehtud, et tõestada vastupidist. Maalritööde kvaliteedi kohta öeldi teises värvikojas, et kehvapoolne. Ukseliistu lubasid uue tellida kuna peegel pidi niikuinii hiljem tulema. Tagatiiva kohta öeldi, et kindlustus seda ei taganud. Enne mulle ükski inimene ei öelnud, et seda ei tagata.
Läksin siis nädala pärast peeglit ja liistu saama. Küsiti kiiresti allkirja, et olen tehtud töödega rahul. Hakkan siis koju sõitma ja vaatan peegel väriseb hirmsasti. Selgus, et mehed olid paigaldanud katkise peegli, praod olis attakiga kinni liimitud ja lootsid, et klient loll ja pime vist. Iluliist, mille nad lubasid uue osta, oli samuti vana, lihtsalt üle oli värvitud. Helistasin kohe tagasi ja lubati uus tellida. Nädalake veel ootamist ja külge ta lõpuks sai.
Siis hakkas võitlus BTA-ga tagatiiva pärast. Esmalt väitsid, et kahjustuse kõrgus ja suund teine. Käisin tarbijakaitses konsulteerimas ja lisasin uued fotod, kus näha et vigastus iluliistul ja tagatiival täpselt samal kõrgusel. Järgmisena väitsid nad, et esitiival ja uksel plastiku jäljed, aga tagatiival ei ole. Saatsin jälle vastuklausli, et oletatav detail, mis tagatiiba ja iluliistu vigastas, oli metallist. Järgmiseks nad suutsid tagaukselt mingid plekid leida ja väitsid, et need ka seotud tagatiivaga ja mingi parklamõlkimine. Selle peale ma võtsin seebivee ja pesin need bituumeniplekid maha. See oli tase, ise vanemekspert ja peab pigiplekki kahjustuseks :-)
Kokkuvõttes masendav. Kindlustusel Pärnus kontorit pole ja otsustavad mingite moblapiltide põhjal ja loodavad, et ega ma Tallinnasse ikka ei raatsi oma raha eest sõita. Pakkusid mulle veel variandi, et tellin maanteeametist ekspertiisi, kaotaja maksab kinni. Nüüd 4 kuud hiljemei ole nagu enam pointi, kõik värviosakesed ammu maha pestud niikuinii. Igatahes soovitan soojalt neist ettevõtetest eemal hoida ja enne töökotta viimist tehke autost iga nurga alt pilte, et oleks tõestusmaterjali.

Kasutaja avatar
tom

Okt 14, 2016 16:32

Kindlustusel ja kindlustusel on suur vahe. Olen seda alati arvanud ja see juhtum ilmekalt tõestab seda.

Ma võin tuua teise näite. RSA kindlustusest. Oli väike avarii, kohe helistasin RSA kahjukäsitlusse. Kirjeldasin olukorra ära, seepeale küsiti, et kuhu tahate minna remonti. Ma ütlesin, et Veho Eesti sobiks väga hästi. Öeldi, et Veho on RSA ametlik kahjukäsitleja ja kõik on OK, minge otse sinna.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

veljon

Okt 18, 2016 15:55

Ilmselt selliseid näiteid paljudel. Ka mul endal oli ebameeldib kogemus ja seda Seesami kaskoga. Lühidalt öeldes tegi üks kährik auto all suitsiidi, mille tagajärg oli autol puruks esitange, udutuled, jahtusradikas ja ka kondi radikas. Kindlustus suunas remondi oma lepingulisse firmasse, mis hakkas jaurama, et kondi. radikas mul juba ammu katki ja seda ei põhjustanud Peetruse juurde läinud kährik. Peale seda läks Seesamiga tõisemaks vaidluseks ja seal hoiatati, et ekspertiis tuleb mul endal plekkida, kui konkreetne juhtum kahju ei põhjustanud. Allkirjastasin ka selle kohta nõusoleku. Kuna ma loomult suht kange, siis jäin endale kindlaks ja nõudsin ekspertiisi. Muidugi jäi kondi. radika lõhkumine kähriku süüks ja täiendav remont toimus juba mu enda aktsepteeritud firmas. Ka ekspertiisi maksumus jäi kindlustusele, sest mina seda ei tasunud.
Tõsi, see juhtum oli mõned aastad tagasi, kuid usun, et kui endas kindel, siis ei tasu seda ekspertiisi karta.
Tõe huvides pean mainima, et peale seda juhtumit oli veel üks kaskojuhtum Seesamiga, kus mingi suvaline auto parklas mu sõidukil tagatiiva ära rihtis. Seekord aga Seesamiga suhtlus lausa ideaalne ja parandus väga kiire ehk paremat firmat ei oska tahtagi :-)

Kasutaja avatar
tom

Okt 19, 2016 09:31

Mu abikaasa on Eesti kindlustusmaailmas üsna kõrge lennu teinud kunagi ning oskab ka selle kõige väiksema trükimusta üles leida tingimustest ning ühtlasi teab ka trikke ja nippe, kuidas üht või teist asja tüüpiliselt tõlgendatakse. Kõigest sellest tulenevalt on teatud firmad, mille pakkumisi me isegi ei vaata ükskõik kui odav hind sealt tuleb. BTA ja Seesam on kindlalt "kindel ei" pundis.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Cube

Nov 19, 2017 02:06

Annan ka natukene infot, millised mehed on seotud mainitud Right Paint OÜ´ga.
Minu pereliige ostis (ja mina olin tehingus ostja esindaja) Right Paint OÜ juhatsue liikmelt Egert Luik, auto.
Müüja väitis, et auto on väga heas korras ja selle kinnituseks oli ta lisanud auto24 kuulutusse väite "istu sisse ja naudi sõitu".
Ma ei hakka neid vigu siin esile tooma, sest nii kaua ei viitsi keegi midagi lugeda. Küll aga hakkas mingi hetk Egert Luik minu e-kirju, smse ja kõnesid vältima, mistõttu kirjutasin temale kuuluva ettevõtte aadressile. Hetk hiljem sain sellesisulised vastused (kirjapilt muutmata):

- "Manki söö sitta"
- "Kukk"
- "tai bboh urod veel korrakirjutad näed kohe tallinn a pahupolt pede"
- "Tõmba lohvi kukk"
- "Kule sina ahv kui sa nikku tahad küsi ilusti"

Ehk siis siit edasi võib igaüks ise mõelda, kas selle ettevõttega on mõistlik tegemist teha või mitte.

Naljatledes - tea, kas see "pahupolt" on mingi autovaruosa?

kustionu

Dets 16, 2017 11:02

väga tiit ja teet :D need ehitajad :D
citröen C5 2008 (x7) HDI 136 confort tourer

Vasta