Citroën Lacoste - huvitava disainiga väikeauto

Kõik muu jutt mis mujale ei sobi!
Vasta
Kasutaja avatar
Boss
Admin
Postitusi: 367
Liitunud: Juul 26, 2007 20:28
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Sept 26, 2010 12:20

Kui nimetada vähemalt üks asi, milles Citroëni kiita võib, siis kahtlemata kargab esimese asjana pähe omapärased kuid stiiliga ideeautod. Pariisi näitusel tuuakse avalikkuse ette järjekordne kontsept, mis sedakorda valmis koos rõivafirmaga Lacoste. Autonduses peaks kõnealune masin andma aimu sellest, milline hakkab välja nägema järgmise põlvkonna kompaktauto C1.

Citroën Lacoste pikkuseks on 3,45 meetrit, ehk enam-vähem samapalju, kui tänasel C1-l. Laiust 1,8 ja kõrgust 1,52 meetrit. Auto liikumiseks vajalik energia tuleb kolmesilindriliselt bensiinimootorilt, mille parameetrite kohta pressiteates mingit infot pole. Öeldakse lihtsalt, et seda on piisavalt.

Ideeauto stiiliks on baggi – pole ei uksi ega katust, kere jäikust toetab vaid eest taha kulgev tala. Selle külge kinnitatakse katted, mis vihma korral peaksid sõitjaid kaitsma märjaks saamise eest. Pagasiruumi pole samuti ning kaasaveetavad asjad tuleb laduda esiistmete taha.

Ideeauto reljeefsused on erinevate värvide kasutamisega kenasti välja toodud, seega üldmulje autost jääb igati meeldiv. Huvitav, palju sellest seeriamudelini jõudmisel ära kaotatakse. Kui ideeautole teha korralik katus ja uksed, siis tegu oleks vaieldamatult tänaval pilku püüdva autoga.

Citroën Lacoste seeriatootmist sellisel kujul, nagu ta näitusele jõuab, oodata pole muidugi mõtet.


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Allikas: Autonet.ee
Chill Out
www.citroen.ee

Vasta