Lumekate

Kõik muu jutt mis mujale ei sobi!
Vasta
Kasutaja avatar
tom

Apr 01, 2010 17:46

Täna (01.04) on Tallinnas juba 15 kraadi ja sellega seoses meenus, et Citroen soovitab kasutusjuhendis lumekate eemaldada kui temperatuur on üle 10 kraadi. Võtsin oma masinal selle eest, pesin ära ja panin järgmist talve ootama. Tuletaks ka teistele meelde, kes seda kasutavad, et kui olete unustanud, siis aeg see eest võtta. :)
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Kasutaja avatar
tom

Mai 30, 2010 15:33

Viimasel ajal ma olen Tallinnas näinud päris palju Berlingo3-sid, millel on ikka veel see lumekate peal.
Peale panna ei unustata, sest külmaga tahetakse ikka, et salong läheks kiiremini soojaks ja siis tuleb meelde, kuid maha võetakse ilmselt siis kui auto hakkab hoiatama kohe keema minevast mootorist. :roll:

Kusjuures peale panna seda kah ei osata... Peale enda olen kohanud ühte Berlingot, kus oli see õigesti peale pandud. Pannakse see keskele, kuid see käib hoopis nii palju juhi poole äärde kui võimalik, et see kataks mootoriradika täielikult ja jätaks täiesti vabaks vahejahuti radika. :roll:

Kasutaja avatar
rand

Dets 30, 2015 00:27

Kuidas selles vallas on nüüd lood ja arusaamad? Kui ma see sügis auto ostsin, siis oli see lapaks peal ja välistemperatuur kindlasti üle 10 kraadi.
Juhiti tähelepanu, et võib rahus peal olla. ( Ega ma ise poleks osanud sellist asja küsida)
Nüüd saan aru, et suve poole tuleks see ikka eemaldada?

Raamat mainib, et :....või kui tagurdate, tuleb lumetõke eemaldada :shock:
Berlingo 1,6 HDi 68 kw `14
Suzuki SX4 S-Cross 4WD GL+ 1,6 `14

Kasutaja avatar
tom

Dets 30, 2015 10:19

Kasutusjuhend on huumorit täis tõepoolest. Iga kord kui tagurdad, siis vaata, et ikka ära võtad. :wink: :lol:

Mina seda kohe ära võtma ei kipu, kui temperatuur üle 10C läheb. Oktoobrist Aprilli lõpuni on see kindlalt ees. Nendest piiridest väljaspool ma vaatan, kas on lumeohtu ja kui külm on. Selle asja peamine eesmärk on takistada lume sattumist ventilaatorisse aga eks ta võimaldab mootoril natuke kiiremini soojaks ka minna.

Mis puudutab suvel sellega sõitmist, siis mina seda ees ei hoiaks. Kui väljas on +30C, masin hakkab tegema tahmapõletust ja ajab kuumaks FAP-i, mis omakorda on otse jahutusradika taga, siis mina tahaks pigem seda, et õhu juurdepääs on maksimaalne. Lisaks meie suved nüüd nii jahedad ka pole.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Dets 30, 2015 11:35

Kate tuleks eemaldada kui ööpäeva keskmine temperatuur on üle 8-10 kraadi.
Ma ise olen kate paigalduse ühildanud talverehvide paigaldusega.
Rehvid alla ja kate ette.
Kate tuleks eemaldada juhul kui vedada rasket käru või kiirused on üle 120-ne.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Veho Eesti AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.veho.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

Vasta