Citroen Xsara Picasso 2,0 HDi

Kõik muu jutt mis mujale ei sobi!
Kasutaja avatar
motamees
Postitusi: 141
Liitunud: Aug 06, 2018 21:25

Sept 20, 2021 23:26

Imelik päev.
Hommiku vara startisin. Virtsus tankisin. Imelik oli see, et peale paagi täis panekut jäi näidik ikka poole peale. Ei teinud väljagi, ükskord ennem ka olnud. Pärast sättis ennast ise korda. Tallinnas oodates vahetasin esitule pirnid ära. Sai suvel pandud prooviks mingid sinised. Need ei näita essugi. Õhtul vaja pimedas sõita jälle.
Parklast lahkudes kuulsin piiksu. Vaatan armatuuri, mootori tuli põleb. No mis teha, sõita vaja. Sõidan linnas, mootoril pole jõudu. Krt pöördeid ka pole. Kuidagi saab hakkama. Narva poole sõites võiks sõita 110ga. Üle 104ja ei lähe. Paneks kruisi peale, ei nakka. Tuli meelde, et avarii olukorras sellised luksused ei toimi.
Rakvere linnas jäi vähemasti kümme korda seisma. Sain aru, et mootoriga pidurdades jääb seisma. Siis peab ootama paar minutit ja käivitub jälle. No kuidagi sain linnast välja. Maantel kõik OK. Haa, kui mitte arvestada jõu puudust. Tagasi Tallinnas, juba tunnen vea iseloomu. Suudan sõita ilma seiskumiseta. Ühes kohas jäi seisma ja tekitasin segadust, tipptund ikkagi. Edasi kodo poole. Virtsus panen jälle paagi täis. Näidik näitab. Kuivastus tunnen, et jõud on tagasi. Maanteel proovin, isegi kruis toimib. Enne Kuressaaret proovin, mootoriga pidurdades ikkagi sureb välja ja tuli põleb ka jätkuvalt.
Kui asi korda saab, kas siis kustub veatuli ise ära või peab selle vägisi ära kustutama?
See on lühidalt kõik tänase päeva kohta, mis Citroeni puudutab.
C

Kasutaja avatar
motamees
Postitusi: 141
Liitunud: Aug 06, 2018 21:25

Okt 11, 2021 18:57

Sõitsin paagi tühjaks ja võtsin maha. Vahetasin etteande pumba. Käivitades rõõm suur. Veatuli kustus ja mootor töötas kenasti. Rõõmu jätkus viieks minutiks. Mootor seiskus järsku. Käivitades seiskus jälle mõne minuti pärast ja veatuli põleb. Ühesõnaga hullemaks läinud, aga muutus on. Võtsin ette järgmise etapi. Kütusefilter vahetusse. Tuli välja, et kodus on vale filter tagavaraks. Ootasin esmaspäeva ära ja ostsin õige filtri. Peale filtri paigaldust kõik korras. Proovisõit 50 km ja ikka veel kõik hästi. Nüüd pean laskma veatule ära nullida ja siis näeb, mis saama.
C

Kasutaja avatar
motamees
Postitusi: 141
Liitunud: Aug 06, 2018 21:25

Okt 12, 2021 20:29

Järjest paremaks läheb. Täna panin veel sada kilti otsa - kõik korras. Veelgi enam, hommikul avastasin, et veatuli ei põle enam. Kuni õhtuni ei põlenud. Ja ausalt, pirni välja ei võtnud. :)
Ilmselt see saaga selleks korraks läbi.
Kuna auto oli juba tõstukil, siis vahetasin ühtlasi ka parema sisemise rooliotsa ära. Kobises teine. Pärast selgus, et kobises hoopis kont, ometi oli rooliotsal väike loksuke.
Veel läksid külge väga korralikud esituled (minu omal olid klaasil kraapsud) ja õmblemata esistange.
C

Vasta