C-Crosseri antenni levi?

Auto audio ja navigatsiooniseadmetega seotud küsimused ja probleemid.
veljon

Veebr 29, 2016 14:23

Tere!

Järjekordne probleem ja vajan targemate nõu.
C-crosseril originaalraadio ja ilmselt ka originaalantenn katusel, mida toetab google info. Mingit näilist vigastust antennil ei ole, kuid maapiirkonnas suudab enam-vähem tabada üksnes vikerraadiot ja teisi kanaleid läbi tõsise häda. Niipalju leidsin infot, et antennil mingi võimendi ees, kuid kus ta asub ja kuidas selle korrasolekut kontrollid, selle kohta infot ei leidnud.
Kas keegi oskab mind juhendada, mida ja kuidas võiksin kontrollida?

Parimat,
Veljo

Kasutaja avatar
tom

Veebr 29, 2016 15:51

Sellise poolkaldus junniga ei annagi midagi kuulda vähe rohkem perifeerias olles. Raadioringhääling levib horisontaal polarisatsioonis pinna-laine propagatsioonina, suhteliselt madalas VHF otsas (30-300MHz). Siin on võtmefaktoriks võimalikult püstises asendis pikk antenn.

Tundlikum antenn on võtmefaktoriks.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

veljon

Veebr 29, 2016 16:19

Okey, aga oskad sa juhatada, millised antennid oleksid maakohas edukamad? Kas see tähendab ka antennijala vahetust või mõni konkreetse isendi kannatab niisama külge kruvida?

Kasutaja avatar
tom

Veebr 29, 2016 17:16

Ma ei tea, et keegi Eestis pakuks häid raadioringhäälingu antenne. Muidu häid antenne saab tehnoturg.ee aga seal on konkreetselt valik raadiosaatja antennidest, mis ainult FM raadio kuulamiseks on võib-olla võrreldav 120mm kahuriga kärbse tagaajamisega. Kuigi see töötab väga hästi, sest raadiosaatja antennid on väga tundlikud.

Labane reegel on: pikk antenn, võimalikult püstine asend.

Minu masinal on Citroen-i kõige labasem 4 EUR varras, mis on ca. 50cm pikk ja kuna mul autol raadiosaatja antenn ka, siis on see mul pandud üsna püsti. Tulemus: Kõiki Tallinna sagedusi kuulan Raplas ilma mingite sahinateta.

veljon

Veebr 29, 2016 17:43

Asi selge, kuid tunnistan, et meetrist teivast katusele päris ei taha. Auto seisab tavaliselt garaazis ja paras keberniit seal pika antenniga toimetamine.
Igaks-petteks küsin, et kas võiks olla lahenduseks nt antennikaablile pakutav võimendus?

Kasutaja avatar
tom

Veebr 29, 2016 17:56

Ma usun, et see võib töötada, kui on raadioringhäälingu sagedustele mõeldud.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Veebr 29, 2016 21:41

Berlingol on tõesti parim antenn mis võimalik.
Mu C5-el on FM antenn tagaaknasse integreeritud ja kesk-eestis on suhteliselt nutune see levi.
Antennile võimendeid pole paigaldanud ja kahjuks kogemus puudub.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Veho Eesti AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.veho.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

Kasutaja avatar
tom

Mär 01, 2016 10:59

Täna selle Berlingo antenniga kuulasin Yle Puhe 103.7MHz. Peaaegu Raplast. See teeb siis saatja ja minu vaheliseks vahemaaks 120km+. :D

veljon

Mär 01, 2016 11:25

Uurisin ka ise asja edasi ja ilmselt mu sõidukil õhtul antenni võimendi, mis asub antenni jalas. Sellest johtuvalt ei ole abi ka mingist lisa antennivõimust. Autoelektrik pakkus välja, et viska üldse see niiskust saanud võimendiosa välja ja ühenda otse või paigalda uus antennijalg.
Kuna ma tõesti seda pikka oda katusel ei seedi, siis valisin teisena pakutu ja tellisin põhukoti 4007 originaal antenni ära.
Ma pole küll ise varem laepolstrit eemaldanud, et antennile ligi pääseda, kuid ilmselt ei ole see ka mingi kunstükk, vähemalt loodan nii :D

Kasutaja avatar
tom

Mär 01, 2016 11:30

veljon kirjutas:Ma pole küll ise varem laepolstrit eemaldanud, et antennile ligi pääseda, kuid ilmselt ei ole see ka mingi kunstükk, vähemalt loodan nii :D
Ma soovitan mitte loota ja olla realist, kui sa seda tervena tahad kätte saada. :D

veljon

Mär 01, 2016 16:23

Hea, et hoiatasid, kuid ega mul pöial päris peopesast välja kasva :D

hmm

Mär 03, 2016 10:28

Ka DS4-l on pisike junn katusel nign levi Jõgeva-Rakke vahelisel alal väga/üli kehv.
Vikerraadio on OK, SkyPlus enam vähem, ülejäänud sahisevad...
Olen mõelnud ka soetada sinna mingi võimendi vahele aga mõtteks on ta jäänud. Pikemat ritva katusele kindlasti ei pane.

Kasutaja avatar
tom

Mär 03, 2016 11:10

Ma ilmselt tean raadiosidest rohkem kui kõik selle foorumi kasutajad kokku. :D Asi on tegelikult väga lihtne. Antenn on kõige A ja O. Levi ei muuda raadio, levi ei muuda võimendi. Laineid püüab antenn ning antenn on see, millel on tundlikus. Kui antenn pole oma sagedusala jaoks hääles ja tundlikust pole ollagi, siis pole ka võimendada mitte midagi. Võimendada saab signaali. Signaal peab igal ajahetkel olema olemas, siis on ka midagi võimendada.

FM raadioringhäälingu jaoks mõeldud võimendeid ma ei tea, kus isegi on võimalik osta. Vaatasin natuke ringi siin ja seal ning sobivaid aftermarket võimendeid ma ei leidnud.

Oluline on ära märkida ka see, et originaalis võimendi puudumisel tuleb võimendile vedada ka toide. Võimendi tuleb ka kuhugi polstri alla saada. Need ei ole tavaliselt väga väikesed ja lamedad seadmed. Maja antennivõimendi ei sobi kindlalt ja ei sobi ka selle poolest, et auto läheb suvel kuumaks ja majja mõeldud antennivõimendi paneb sitemal juhul auto põlema. Autosse mõeldud asjad on ehitatud suurema kuuma ja vibratsiooni taluvusega.

Minu soovitus on lihtne. Tuleb leida parem antenn. Kas väike antenn koos võimendiga, kus see asi juba koos toimiva komplektina (leida selline variant PSA grupi toodangust või siis mõne muu automargi toodangust) või tuleb panna piits. Muud variandid on minu hinnangul aja ja raha raisk.

Mina suutsin leida ühe järelturu antenni, mis võiks olla hea ning, mida on võimalik Eestis ka osta. Sirio on üks Euroopa parimaid antennitootjaid.

Sirio Triflex 3-in-1 antenn (AM-FM raadioringhääling, CB raadiosaatja (lällar) ja 900MHz GSM ühes)
http://tehnoturg.ee/antennid/cb-27-mhz/ ... sirio.html
http://www.sirioantenne.it/hf-mobile/tr ... m-gsm-900/

Aga nagu lugeda võib, siis Triflex on ka parajalt pikk, 500mm.

hmm

Mär 04, 2016 13:41

Nagu öeldud, ritva katusele ei pane... Lisaks antennile peavad kindlasti korras olema ka ühendused - antenn võib ju hea olla aga kui seda pole ühendatud on vähe tolku.
Murphy: iga asi töötab paremini kui see sisse lülitada (s.h. ka ühendada).
Saan aru, et asi on anetennis seega peab lihtsalt siis meeldima, et levi pole :roll:

veljon

Mär 04, 2016 13:53

Ise tellisin sarnase asja ebayst http://www.ebay.com/itm/REMPLACEMENT-OR ... 1474084954
Kui olen ära katsetanud, siis annan ka siia tulemustest teada.
Kindlasti ei saa see olema samaväärne tomi viidatud tootega, kuid ma ei vaja ka Sirio Triflex 3-in-1 antenni funktsionaalsust ja kvaliteeti.

Vasta