2009a. Citroen c2 originaal kõlarite vahetus?

Auto audio ja navigatsiooniseadmetega seotud küsimused ja probleemid.
Vasta
Meki

Jaan 19, 2015 14:28

Otsisin, kuid sellist teemat otseselt ei leidnud, vabandan ette kui see siiski kuskil olemas on.
Aga mure selline, kuidagi imekombel olen suutnud oma auto kõlarid läbi lasta. Juhipoolne tagumine plärtsub korralikult. Käisin Noor Tehniku poes ja soetasin Hertzi kõlarid (vastavalt sõidukile ja automakile sobivad muidugi). Mõte on välja vahetada mõlemad nii ees kui taga. Mure selles, et kiskusin kõlaritelt katted maha, et uusi paigaldada, kuid minu üllatuseks olid esiuste sees olevad kõlarid kinni needitud, mitte kruvitud. Tagumisi ma kangutama ei hakanudki, et kui juba läheb tööks, siis kõik korraga. Kas needid tuleb välja puurida? Või kuidas seda kõige lihtsamini teha saaks?

Tänud ette asjalike nõuannete eest!
Ja sorry kui tekst liiga pikk, laialivalguv või vähe asjatundlik on, olen lihtsalt naine :lol:

Kasutaja avatar
reiska

Jaan 19, 2015 23:29

Trelli ja metallipuuriga (olenevalt needist 4-5mm) saab need lahti küll.
C4 Picasso 1,6HDi `07

Meki

Jaan 20, 2015 00:02

Super! Siis ma vist väga mööda ei pakkunudki :wink:
Igal juhul läheb nädalavahetusel tööks.
Tänud Reiska!

Kasutaja avatar
tom

Jaan 20, 2015 14:16

Ole sellega ettevaatlik, sest sisuliselt pead sa needipea maha puurima ja hea oleks auku ennast võimalikult vähe vigastada. :)
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Meki

Jaan 20, 2015 15:40

Good point! Eks püüan hästi ettevaatlikult toimetada. Näis kuidas õnnestub
Aitäh sulle Tom

Kuigi jääb arusaamatuks, miks pannakse tehastes kõlarid neetidega mitte kruvidega. Tehakse tarbijal elu keerulisemaks. :(

Kasutaja avatar
tom

Jaan 20, 2015 16:26

Meki kirjutas:Kuigi jääb arusaamatuks, miks pannakse tehastes kõlarid neetidega mitte kruvidega.
Siin on erinevad põhjused. Esiteks on selle auto teinud prantslased, kes oskavad sisuliselt hästi ainult konni süüa, singi-juustu omletti teha ja seksida.

Aastakümnete pikkuse kogemusega on nad õppinud ka autosid tegema (enam-vähem) aga sel päeval kui insener projekteeris kõlarikinnitused, siis ilmselt oli eelmine päev kõvasti bordeaux' veini joodud ja tüdrukutega hullamas käidud. Proovi sa millegi heaga välja tulla, kui sul on räme pohmakas.

Kasutaja avatar
Kaups

Jaan 20, 2015 17:16

akna tõstukid on ka neetidega pandud! sellepärast et nii on lahe
Citroen Jumpy 1.6hdi

Kasutaja avatar
tom

Jaan 20, 2015 17:20

Kaups kirjutas:akna tõstukid on ka neetidega pandud! sellepärast et nii on lahe
no hea, et aknad ise pole neetidega kinni pandud :lol:

picasso

Jaan 20, 2015 17:52

neetimine on kiirem nii käsitsi kui automatiseeritult .aeg on raha .neet ei vaja lisajubinaid (kruvi puhul kruviaugu kronsteini -tyyblit jne.)see tähendab ag jälle raha .jääb rohkem pappi nii konnadeks kui bordeuax :D ja rahaga on need depardieux -d nagu yberkitsid-kui ma oma raketi tagaluugi lahti löön sis näevad kõik et osa luugi siseraamist on jäänud lihcalt värvimata 8)

Meki

Jaan 21, 2015 12:05

:lol: kõik vastab kindlasti tõele ja hästi öeldud!
Tehastes pannakse ju mingid hullud krapid kõllid, mis varem või hiljem tuleb välja vahetada. Ei ütleks, et ma muusikat meeletult valjult kuulanud oleks, et seetõttu kõllid läbi läinud, pigem ikka seetõttu läbi, et kehvad teised. Nüüd jama nende neetidega veel... :evil:
Kui neetidega kiirem, odvam ja lihtsam, siis äkki paneks kõik muud ka neetidega kinni, näiteks rattad :lol: või kapoti :P

picasso

Jaan 21, 2015 18:27

tegelikult sidruniomanikel isegi veab .lammutasin täna yhte Bora esiust -sakesmannid on pannud veel paremaks.uksepapi eemaldamise järel kruvid lahti uxe sisepleki kuhu kylge on sis kõik -st. kõikvõimalik kinni needitud.kyljeakna siinid näitex .sellex et saada lukule ligi eemaldad aknatihendid tõstad klaasi välja teed uxe seest täiesti kolast puhtax ja sis selgub et lukumehhanism on kretiinse võtmevalemiga uxe kyljes kinni ja jooxed poodi ja ostad endale 12-kant tähikud .lihtsam olex olnud lukuvastus kuvaldaga allapoole taguda

Vasta