Nemo Raadio ühendamine

Auto audio ja navigatsiooniseadmetega seotud küsimused ja probleemid.
Vasta
zayetz

Juul 09, 2010 11:18

Sai nemo ostetud ja pandi pioneer raadio sisse. Probleem on ainult selles, et raadio ei tööta kui võtit pole sees. Töötab ainult siis, kui süüte sisse keerab (tuled hakkavad põlema, ventilaator töötab jne). Töötab ka siis kui mootor käib.

Kas tuleb raadio tagant juhtmeid ringi tõsta vms. et töötks ka ilma võtmeta?

Tänud ette ära!

Kasutaja avatar
tom

Juul 09, 2010 11:32

zayetz kirjutas:Kas tuleb raadio tagant juhtmeid ringi tõsta vms. et töötks ka ilma võtmeta?
Raadiol on 2 toitejuhet. 1, kust tuleb vool kogu aeg peale akust, see on selleks, et hoida raadio seadeid meeles ja 2, kust tuleb vool peale siis kui süüde on sees.
Praegu sul ongi niimoodi ühendatud.
auto -> makk
aku toide -> aku toide
süüte toide -> süüte toide

Selleks, et raadio mängiks ka siis kui võtit ees pole, tuleb ühendada
auto -> makk
aku toide -> aku toide
aku toide -> süüte toide

Pioneer'i makil peaks olema ka juhtmestik täitsa valmis selleks, et midagi lõhkuma ei pea. Ühendad ühe klemmi lahti ja teise kohta lihtsalt.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Kasutaja avatar
excited

Juul 09, 2010 11:40

kui keerad süüte välja, paks maki saama sisse lülitada (volume nupule vajutades), samas lõbu ei ole kauaks, vist ca 10 minuti pärast lülitab ikka välja, siis on vaja auto käima panna, et uuesti saaks kuulata. kehtis berlingo 2 ja ka c4 puhul, nemost ei tea midagi.
Citroen C4 1,6 HDI 110 hp Exclusive

zayetz

Juul 09, 2010 13:17

Oskad sa öelda, mis värvidega toimetama peaks?
Kunagi pioneeri juhtmetega oli punane ja kollane vahetusse? Seda varianti ma proovisin aga sama seis. Võtit sees pole, siis raadio ei käi.

Võibolla tegin midagi valesti :x
tom kirjutas:
zayetz kirjutas:Kas tuleb raadio tagant juhtmeid ringi tõsta vms. et töötks ka ilma võtmeta?
Raadiol on 2 toitejuhet. 1, kust tuleb vool kogu aeg peale akust, see on selleks, et hoida raadio seadeid meeles ja 2, kust tuleb vool peale siis kui süüde on sees.
Praegu sul ongi niimoodi ühendatud.
auto -> makk
aku toide -> aku toide
süüte toide -> süüte toide

Selleks, et raadio mängiks ka siis kui võtit ees pole, tuleb ühendada
auto -> makk
aku toide -> aku toide
aku toide -> süüte toide

Pioneer'i makil peaks olema ka juhtmestik täitsa valmis selleks, et midagi lõhkuma ei pea. Ühendad ühe klemmi lahti ja teise kohta lihtsalt.

Kasutaja avatar
tom

Juul 09, 2010 14:02

Ei vastuta järgneva sõnavõtu põhjal tehtud modifikatsioonide eest!!!

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis...

Seal on 2 pluss-juhet, mis Pioneer'i originaalkaablil olid kollane ja punane. Maki poolt kollane ja punane tuleb ühendada auto poolt kollasesse VÕI punassesse. Ehk siis auto poolt ÜKS juhe läheb maki pool KAHEKS juhtmeks. Kui sa ühendad valesti, siis makk töötab ainult siis kui süüde on sees ning süüte väljavõtmisel makk unustab kõik seaded. Ehk siis kui sa ühendasid maki kollase-punase auto kollasega ja juhtus niimoodi, siis tuleb hoopis ühendada maki kollane-punane auto punasega. Pioneer'i originaalkaablil igaljuhul olid vastavatel juhtmetel klemmid, mis võimaldasid niimoodi juhtmeid ühendada.

Kahjuks ma enam ei saa seda järgi vaadata, sest see oli vanal autol. Nüüd on mul Citroen'is originaal-makk.

zayetz

Juul 09, 2010 14:55

Huvitav, sai ringi tõstetud punane ja kollane juhe (leidsin raadio passist ka infot), et punane ja kollane juhe (raadio poolt) tuleb risti panna (auto poolt) tulevate kaablitega). Ehk siis nii:
Raadio punane > auto kollane
Raadio kollane > auto punane

Kuid ei mõika midagi.

Kasutaja avatar
tom

Juul 09, 2010 15:44

zayetz kirjutas:Huvitav, sai ringi tõstetud punane ja kollane juhe (leidsin raadio passist ka infot), et punane ja kollane juhe (raadio poolt) tuleb risti panna (auto poolt) tulevate kaablitega). Ehk siis nii:
Raadio punane > auto kollane
Raadio kollane > auto punane

Kuid ei mõika midagi.
Kui ma ostsin omale Pioneer'i maki, siis oli kaks varianti. Risti või kui risti ei tööta, siis nii nagu mina kirjeldasin. Mul ka risti ei töödanud kui ma õigesti mäletan.

Kasutaja avatar
excited

Juul 09, 2010 16:09

Citroenil on akusääste režiim, mis lükkab toite tagant ära, kui süüdet sees ei ole. ehk leiad testri ja vaatad, kas vool tuleb peale või ei. tõsta neid juhtmeid ringi palju tahad, aga tööle ta ei hakka, kui toidet ei ole. Kui testrit ei ole, proovi kasvõi kabariidi pirniga.

Kui toidet ei ole, siis....

Küsija suu pihta ei lööda, tee üks kõne Vehosse või pöördu foorumi kasutaja citikas poole. Neil on kindlasti lahendus olemas.
Citroen C4 1,6 HDI 110 hp Exclusive

Vasta