Citroen berlingo salongipuhur . KIIRE!

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemiga...
Vasta
andremotus
Postitusi: 1
Liitunud: Jaan 22, 2019 20:59

Jaan 22, 2019 21:17

Tere.
Ehk keegi oskab nõu anda kuidas pääseb ligi salongipuhurile/ ventilaatorile?
Lõpetas töölepingu kuid oleks vaja kiiresti toimima saada.
Auto Citroen berlingo 1998 1.9 d 51 kw.
Tänud ette .

ahelet
Postitusi: 11
Liitunud: Jaan 03, 2017 16:48

Jaan 07, 2020 15:15

Asub asjandus kõik kõrvalistuja pardatshoki all, jalgade juurest saab ligi, 3 tüübliga see karvane kate lahti ja ventilaator ise kõige paremal nurgas. Youtube-st leiab videoklippe ka, kui otsida. Sealsamas asub ka salongi õhu filter, millal viimati vahetasid, või ei vaheta kunagi ei tunnista salongi filtri olemasolu - selline oamnik vahetab koos filtriga takisti ja ventilaatori mootori korraga.. Jätad salongi filtri vahetamata, see ummistub ja õhu liikumine takistub ja salongi õhu puhumise ventikas hakkab ülekoormust saama, tavaliselt siis põleb takistikomplektist sektsioon maha ja jääb tööle ainult 4-jas kõige kiirem kiirus, kui on transistoritega sisse ehitatud ventilaatori variant, siis selle jahutus on ka sama salongi puhutava õhuvoolu pealt ja jälle ülekoormus ja transistorid kuumenevad üle ja lähevad lühisesse, peaks ka samuti ainult kõige kiirem puhumise kiirus alles jääma. Takistite komplekti ja ka transistorite komplekti saab eraldi aliexpressist või eestist osta. Üldiselt kontrolli ventilaatori enda pöörlemine ka üle, seal pukside peal ja aastakümnega hakkab pooma, lahti ei käi määrida ei anan ja veel harjad ka seal, kogemus ütleb, et vaheta filter, vaheta takistite komplekt ja vaheta ka ventilaator ise ka ära, siis saab OK. No lisaks on seal veel konditsioneeri juhtimisele info kuidagi tehtud ja konditsioneer ka ei taha enam toimetada, kui takisti läbi. Ligipääs asjale suhteliselt nigel, aga saab teha, pistad pea jalgade mati peale ja hakakd nägema, takistite komplekt on ka otsapidi õhukanalisse pistetud et see ka jahutust saaks, noh otsi youtube-st video salongi õhufiltri vahetamise kohta ja sealt juba hakakd sotti saama, üldiselt talvel ja õues seda asja eriti hästi ei tee, pigem suvel või garaazis ja et valgustust ka oleks, sest seal palju näha hämaras pole ja näoha katsudes ka aru ei saa väga, miski 8mm varrega toruvõti kõrraga ja 3 kruvi peal ventikas kinni, üks kummivoolik ka seal ventika otsas, aag see käis vabalt ära otsast. Takistite komplekt tuli nipiga lahti, pikisuunas lühata või oli ta tõmmata tuli ja sai edukalt kätte, väikse pusimisega saab kenasti taagsi ka.
No ühesõnaga palju õnne ja alusta asja tundmaõppimisega, algatuseks demonteeri takisti, ventikas ja saa salongi õhufilter kätte ja miski 70 eur oli ventikas uus ja 9 eur mkasab transistoride komplekt, saab ka vene KT 825 transistoridega asendada, või otsi aliexpressist sama asja kirjadega pilt välja, seal on osadel lääne liittransistorite mark kirjade peal näha, üldiselt on ilma markeeringuta transistorid. No võta aega ja tee asi endale selgeks ja demonteeri ja kontrolli harju ventika mootoril jne ja proovi kas poovad puksid keerlemisel jne, ventikale harju saab ka aliexpressist, oli vist 4x5 mm kui am õigesti mäletan, aga seal võib olla erinevaid variante.

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Postitusi: 2619
Liitunud: Okt 01, 2007 22:23
Kontakt:

Jaan 07, 2020 17:17

98 aasta berlingot naljalt konditsioneeriga ei leia.
Pigem on tegu täiesti tavalise analoog süsteemiga. (Salongifiltrit pole üldse)
Vahepeal müüdi mingit svammi mis käis õhusissevõtu resti peale aga viimase sellise svammi müüsime 2002 aastal ei usu et see svamm seal 18 aastat vastu pidanud on.
Lihtne takisti ja pöördnupp.
Miinus tuleb läbi takisti ja pluss süütelukust.
Kui pluss puudu siis reeglina süütelukupõhi põlenud. (võib ka kaitsmekarbis külm joode olla.
Kui miinus puudu siis pöördnupp põlenud. Takisti maha põlemisel jääb neljas kiirus tööle.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Auto-Bon AC AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.autobon.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

Vasta