Picasso ESP/ASR tuli põleb.

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemiga...
Vasta
janek131

Apr 10, 2016 11:50

2004 a. Citroen Xsara Picassol hakkab peale käivitamist põlema ESP/ASR tuli.
Üks diagnostika näitas, et roolilint katki ja teine, et viga mingis anduris. On kellegil sarnast juhust olnud ja kuidagi vea teada saanud? Oskab keegi nõu anda? Teenindusse oskavad kõik saata aga vaja oleks infot.

johndoe

Apr 10, 2016 12:37

Täna ei olegi enam autodega muud teha kui teenindusse minna. Kui juba kahes kohas käidud ja raha ka arvatavasti makstud siis ma läheks kohta kus autot tuntakse.

Mina isiklikult kõik mootori ja elektroonika vead laseks esindusel vaadata. kuluosi nagu amordid ja piduriklotsid võib ju mujal teha aga siis peab arvestama et nt pidurid vilistavad.

Aga on võimalus ju see andur ära vahetada ja siis vaadata kas oli see viga ja siis vahetada roolilint ja loota et see on see viga.

Kasutaja avatar
Kaups

Apr 10, 2016 18:26

johndoe kirjutas:Täna ei olegi enam autodega muud teha kui teenindusse minna. Kui juba kahes kohas käidud ja raha ka arvatavasti makstud siis ma läheks kohta kus autot tuntakse.

Mina isiklikult kõik mootori ja elektroonika vead laseks esindusel vaadata. kuluosi nagu amordid ja piduriklotsid võib ju mujal teha aga siis peab arvestama et nt pidurid vilistavad.

Aga on võimalus ju see andur ära vahetada ja siis vaadata kas oli see viga ja siis vahetada roolilint ja loota et see on see viga.
ja kui sa ei lähe mingisse spets remonti kes teeb roolisüsteeme siis täpselt samal viisil tehakse ka ametlikus esinduses.
Citroen Jumpy 1.6hdi

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Apr 10, 2016 19:54

Roolilindi purunemine ei tohiks olla seotud ABS/ESP-ga.
Kui roolilint puru läheb siis hakkab põlema airbagi tuli ja ei tööta enam signaal.
Rooliasendi andur asub roolilindiga samas plokis.

Roolilint ja ESP rooliasendi andur on üks tükk suunatulede/kojameeste kangi plokkiga.
Mehaanikul hea lihtne vahetada aga rahaliselt mitte kõige soodsam.
Pärast vahetust tuleb ESP ajus ka rooliasend uuesti õpetada.

Foorumi kaudu mingit infot kahjuks ei saa. Ma võin puusalt vähemalt 5 erinevat viga öelda. Kõiki viite te ju remontima ei hakkaks.
Millegi pärast on mul tunne et algus on rääkimata ka jäetud. Enamus selliseid muresid juhtub näiteks pärast roollatti remonti või mingi muu analoogne remont.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Auto-Bon AC AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.autobon.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

janek131

Apr 11, 2016 21:44

Infoks ju seegi. Ise kahtlustan ka andurit aga küsimus tekkis lihtsalt kahes erinevas diagnoosis. Kuna roolilati vahetus ees( tilgub läbi kuskilt ) siis vist loogiline anduri vahetusele hiljem mõelda?

Kasutaja avatar
citikas
Admin
Kontakt:

Apr 11, 2016 22:46

ESP roolianduriga detailid maksavad 500+
Seega soovitan siiski kuskil pädev diagnoos panna lasta.
C5 2.0HDi Pilt
Urmo Tootsi | Tehniline ekspert | Auto-Bon AC AS | Jälgimäe tee 1 Laagri | www.autobon.ee
tel +372 6 177 976 | faks +372 617 7951 | urmo@citroen.ee

Vasta