Citroen Jumper

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemiga...
Vasta
Raitojas

Juul 04, 2020 08:25

Tere!
Mure järgmine.
Ostes oli mu 2008 aasta jumperil ainult üks võti.
Tahtsin teist võtit ja tellisin Tartu VEHOst uue.
Jõudis kohale, läksin siis vehosse seda kätte saama, võeti kaubik ja mindi lisama. Läks aeg mööda ja öeldi et sellega on núüd pahasti, et auto ei käivitu enam kummagi võtmega, núüd pidid olema nii uus kui vana võti, auto ajud ja ja immo süsteem läbi omadega. Nemad ei saavat enam midagi teha, ostku ma kõik uus komplekt peale. Lõpuks pika vaidlemise peale väideti et autol on aju ära vahetatud kellegi poolt ja nemad pole süüdi.
Ma ei taha seda kuidagi uskuda, et vahetatud on.
Kas tõesti enne võtme lisamist ei tehta mingit packupi koodidest vms?
Või tehti midagi vales järjekorras.
Eriti tobe, et viid sõitva masina ja pärast on surnud "hobune".
Hetkel jäi nii, et telli treiler ja vii minema😧

Eriti huvitav oli veel see, et küsisin alguses kuidas lisatuled parktulesid gabariidi alla ühendada. Vastus oli et, pole mõtet meie elektriku käest küsida, ta nagu nii ei tea.
Juba see tundus imelik.

Ma millegi pärast arvan et pädev tegelane puhkusel või haige ja keegi käkerdas lihtsalt seal midagi lisamisega ära.

On kellegil sama kogemus või mõtteid sellel teemal?
Kurb, kui viid esindusse, eeldades et see nagu "püha" koht mu autole ja tulemus selline😫
Citroen Jumper 2008
Citroen C5 III 2008

Kasutaja avatar
motamees

Juul 04, 2020 10:03

Sellega on siis küll väga pahasti. Minu teada aju polegi niisama kodus vahetatav detail. Kui üldse on vahetatud, siis peab see olama tehtud esinduses ja ikkagi on nende kaelas see asi.
Loogilisest seisukohast peaks nii olema, et saad tagasi vähemasti oma endises konditsioonis auto, kuigi seisukoha võtmiseks peaks ära seedima mõlema poole argumendid. Oleks see su enda käest juhtunud, oleks asi "shit häppens" valdkond ja tuleb alla neelat. Teiste "shit häppensi" asju aga ei tahaks/jõuagi küll neelama hakata.
Kui nad pole nõus autot endisesse konditsiooni viima, siis võta neilt KIRJALIK põhjendus. Kui muidu ei saa, siis pead neile kirjutama, nad peavad sulle vastama. Ja edasi läheb asi kohtuteed. Teised seda asja edasi viia vast ei saa.
Selline minu arvamine. Ega arvamisest muud tolku polegi, kui sa tead, et sul on kaasaelajaid.

Raitojas

Juul 04, 2020 12:12

Ma ei oodanudki et keegi teine seda edasi viiks, vaid tõesti ootan "kaasaelajaid", või kaasa mõtlejaid.
Esimese hooga ehmatas ära lihtsalt, sõidad sinna ja tagasi saad katkise asja.
Enda mõistus ütleb et teha tuleks mingi backup sellise asja puhul.
Mul ei ole asjast täielik tühi maa ka enda peas, kuna tegelen päris palju auto diagnostikaga ja muidu elektriga, võtmeid polu muidugi näppinud kunagi.
Olemas on endalgi nii LEXIA 3, kui ka palju teisi diagnostiga vahendeid ja kui ma ei eksi, siis saab andmed ülesse märkida, v salvestada.
Citroen Jumper 2008
Citroen C5 III 2008

Kasutaja avatar
Perliks

Juul 12, 2020 08:15

Uskumatu lugu :shock: . Selle surnud hobuse teemaga kannataks telesse minna ja ilmarahvale ka teada anda.
Ja milleks üldse need immod ja koodid? Ei saa siis tõesti ära nullida seda jampsi?
Ämma audil läks immo segi ja ei tundud võtit ära. viisime treilaga tähe tänava lukuproffi ja tehti niuh-näuh ja korras.
Siis tuleb mingi leedukas ja poole minutiga on su autoga kadunud :D
Berlingo 66kw

Vasta