Citroen Xantia automaatkasti aju

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega
Vasta
Nakataja

Apr 26, 2016 12:18

Tere,

Juba eelmine sügis otsustas mu 1999 aasta Xantia automaatkast osaliselt töölepingu lõpetada ja vaid tagurpidi sõita. Kahtlustasin, et mõni solenoid andur on otsad andnud ja kuna kasti remont oleks mõtetult kallis (pealegi asub auto Hiiumaal), siis jäi auto hoovinurka seisma. Proovisin küll kasti õli vahetada, mida isegi profülaktika mõttes 2 korda tegin aga tulemus ikka sama - tagurpidi sõidab aga edasi mitte. Kui küll põõrded hästi üles ajada 5000 peale ja siis gaas järsku lahti lasta siis võtab korraks edasisõidu käigu taha ja autot on võimalik isegi natuke liigutada aga muud ei midagi. Armatuuris hakkavad Sport ja Talv tuled vilkuma ka. Samas nad ei vilgu, kui auto käima panna ja tagurpidi sõita.
Viimasel nädalavahetusel hakkasin taas asja natuke uurima ja proovisin kasti aju üles leida, mille ka lõpuks aku alt leidsin. Avanev vaatepilt oli päris ehmatav, nimelt oli mingi hetk mul üks aku välja ajama hakanud ja hape oli ka selle kasti ajuni jõudnud. Alumiinium korpus oli nagu rottide poolt ära näritud ja valget soga täis.
Eemaldasin aju ja avasin ka lõpuks korpuse ning kahjuks oli akuhape ka korpuse sisemusse pääsenud. Küll vaid ühest nurgast aga tundub, et trükiplaadil võib mõni rada katkestuses olla ikkagi. Hetkel sai aju ühe tehniku kätte uurimiseks viidud aga karta on ,et vajan ikkagi uut aju kastile.
Siit küsimus, kas on kellegi siin foorumis mõni automaatkasti aju pakkuda (kas või testimiseks). Mootor on 1.8 16V, mida kasutati ka Peugeot ´del ja arvata võib et ka aut.kastid olid samad. Ajul olid järgmised koodid: Siemens, S108518006 D ja veel hästi palju koode. Kui kellelgi on kasvõi infot et kuskil Eesti pinnal vedeleb mõni aut. kastiga Xantia, siis ka selline info on väga teretund!
Minu telefon 5018996

Vasta