Berlingo (bens) käigukast

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega
Kasutaja avatar
tom

Sept 26, 2019 16:14

Väga raske hinnata, sest see kast on päris lärmakas algusest peale. Väga täpselt enam sellist iidset ajalugu ei mäleta aga võimalik, et ainult esimesed 50 000km oli see kast vaikne.

Mina kontrolliks teatud asju ja kui probleeme ei ole, siis ei tähenda ka undamine midagi. Kui difri kandelaagrid on läbi või muul viisil on ebanormaalne lõtk difris, siis hakkavad veovõlli simmerlingid lekkima ja ka nende korduv vahetamine ei aita. Kui peavõlli laagrid on läbi, siis see rikub ära siduri survelaagri juhtpuksi, mille peal survelaager liigub, seal sees on simmerling ja sealt hakkab õli lekkima sidurikotta ja ühesõnaga mootori ja käigukasti vahelt hakkab käigukasti õli tulema. Õli siduri vahel hakkab põhjustama ootamatut libisemist ja lambist väga järsku liitmist, mis ei saa märkamata jääda. Õli kuskilt ei tule, siis ma ei näe põhjust muretsemiseks.
Pilt | Citroen Berlingo (B9) Multispace 1.6 HDi FAP 75

Kasutaja avatar
TseeViis

Sept 29, 2019 22:43

Sidur on hakanud küll libisema aga mitte ootamatult 'haakima' ja hooratas kolisema - plaan ära vahetada lähiajal (sidur võib ju niisama kah läbi olla - pidev linnasõit ja ca 300-tuhat läbisõiduks?). Mil moel ma oma käigukasti koodi teada saan kui peaks tekkima soov teist kasti hankida?
Citroen C5 1.6HDI 2009.a

INZ

Sept 29, 2019 23:18

Huvitav kui hullu hinnaga Berlingo uus kast on. Ilmselt ma ei taha teada? :oops:

Kasutaja avatar
tom

Sept 30, 2019 12:10

Otsisin suvalise Berlingo B9 kasutatud BE-käigukasti, kus OEM kood oli antud ja vaatasin selle koodi järgi palju tutikas detail maksab. 4013.10 EUR teile-profis.de kaudu.

Kasutaja avatar
tom

Sept 30, 2019 12:15

Aga BE on remonditav kast ja võib ka kasutatud võtta ja korda teha (uued laagrid, uued simmerlingid) ja see on võib-olla veerand kuni kolmandik sellest hinnast.

Aga mina ei paneks niimoodi lambist diagnoose, lahendada tuleb päris probleemi kui see on olemas.

INZ

Okt 06, 2019 22:51

Auto ise uuena maksab u. 13000 eur. Üle 4000 eur kasti eest- mõttetu hind. :angry4: Huvitav palju niimoodi jupikaupa vaadates auto hind kokku tuleb. Vist kordades kallim kui terve auto. Ja arvestame siin ka seda, et terve auto ei ole mitte lihtsalt kõik need detailid, vaid on ka arvestatavaid kulutusi kantud nende paigaldamiseks.
Laagrid ja simmerid ei põhjusta eelpool mainitud lõtku. "Ikarus"-i häält samuti mitte. See tuleb ülekannetest (pakun, et enamuses peaülekandest).

Kasutaja avatar
tom

Okt 06, 2019 23:27

Terve auto puhul on olukord teine. Näiteks peajuhtmestikku on lihtne paigaldada tehases aga eepiline peavalu hiljem ja pigem elektrik parandab lõiku kui vahetab terve kaabelduse. Uuena auto kokku panemine on lihtsam ja massiga tehes saad subsideerida kulusid. St vaadata tervikut, mitte üksikuid detaile. See on kindlasti üks põhjus, miks OEM järelpaigaldus või varuosad on kallimad. Lisaks on kast väärtuslikum paigaldada uuele autole ja saada sellest 13000 või ka 21000 (olenevalt varustustasemest) kui müüa vana auto paranduseks. See mõjutab kontserni sisenõudlust ja teeb järelturu originaaldetailid veel kallimaks. Puhas kapitalism.

Vasta